0 800 307 555
0 800 307 555

Глава НБУ заявив, що російські банки залишають український ринок через санкції


Глава НБУ заявив, що російські банки залишають український ринок через санкції

Дочірні банки найбільших російських держбанків згортають свою діяльність на українському ринку у зв’язку з санкціями і судовою забороною на відчуження акцій.

Про це заявив глава Національного банку України Яків Смолій в інтерв’ю Reuters.

“З урахуванням структури балансу та динаміки, яка спостерігалася в останні два роки, вони значно зменшили присутність на ринку, значно зменшили активи, і це свідчить про те, що банки згортають бізнес”, – сказав Смолій.

За його словами, згідно зі звітністю НБУ, активи дочірніх банків трьох російських держкредиторів – ВТБ, Сбербанку і ВЕБ – скоротилися у доларовому еквіваленті більш ніж в 2,5 рази за період з 2014 року.

“Російські банки знаходяться під санкціями. Для них діє заборона на виведення активів за межі України в материнські структури… Те, що сталося з (українською “дочкою”, – ред) російського банку ВТБ, – це був прогнозований шлях, але він стався раніше, тому, що банк втратив ліквідність, материнська структура не змогла допомогти “, – сказав Смолій.

Також він зазначив, що “дочки” російських банків рухаються в бік закриття своїх установ в Україні. При цьому Смолій додав, що не готовий прогнозувати терміни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua