440
Австралія зобов'язала IT-компанії розшифровувати дані користувачів
— Світ
Нові правила дозволять австралійській поліції і спецслужбам ефективніше боротися з тероризмом, педофілією та організованою злочинністю. Співрозмовник агентства в уряді зазначив, що зараз 95% людей, які перебувають під наглядом правоохоронних органів, використовують для листування месенджери з функцією шифрування. Це ускладнює їх упіймання і забезпечення громадської безпеки, зазначають чиновники.
Компаніям, які відмовляться виконувати вимоги законопроекту, загрожує штраф у розмірі 10 млн австралійських доларів ($7,3 млн). Співробітникам, які відмовили в наданні даних, загрожують тюремні терміни.
Закон поширюється на корпорації Google, Facebook, Apple та інші технологічні компанії. Асоціація Digital Industry Group, яка представляє їхні інтереси в Австралії, виступила проти нововведення. У повідомленні асоціації кажуть, що законопроект «суперечить європейському законодавству про захист даних і ставить під загрозу безпеку додатків і систем, якими щодня користуються мільйони австралійців».
За матеріалами: hightech.fm
Поділитися новиною
Також за темою
Шахраї у Польщі «продають» карти побиту CUKR: що треба знати
США скоротять кількість авіарейсів на 10% у 40 аеропортах через шатдаун
Люди через 10 років працюватимуть 2 дні на тиждень: чому так
Смартфон зламано: як це розпізнати
Україна відкриє оборонні представництва у Берліні та Копенгагені до кінця 2025 року
Польща планує створити власну «стіну дронів» для протидії росії
