0 800 307 555
0 800 307 555

Перехід банківської системи до дефіциту ліквідності не позначиться на її стабільності - НБУ


Перехід банківської системи до дефіциту ліквідності не позначиться на її стабільності - НБУ

Очікуваний в 2019 році перехід банківської системи до дефіциту ліквідності не позначиться на її стабільності

Про це повідомив заступник голови Національного банку України (НБУ) Дмитро Сологуб.

“Це природний процес (зміна дефіциту системи профіцитом і навпаки – ІФ). Коли система є профіцитною, банки розміщують додаткову ліквідність в депозитних сертифікатах Нацбанку. Коли виникне дефіцит, банки зможуть покривати його через рефінансування НБУ під заставу високоліквідних активів – ОВДП і валюти. Ми намагаємося донести це ринку, щоб цей перехід був простим”, – сказав він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

За його словами, очікуваний в наступному році дефіцит зумовлений істотними виплатами по державному боргу України на тлі ситуації на зовнішніх ринках, де ліквідність наразі досить обмежена для ринків, що розвиваються (emerging markets). Він не спричинить скорочення кредитування економіки.

“Кредитування і дефіцит ліквідності ніяк не пов’язані. Монетарна політика НБУ базується на встановленні ціни на гроші, а не їх кількості. Відповідно, і темпи кредитування залежать не від обсягу ліквідності, а від рівня процентних ставок”, – пояснив Д.Сологуб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua