Юрисдикцію позову ПриватБанку визначить апеляційний суд Англії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Юрисдикцію позову ПриватБанку визначить апеляційний суд Англії

Світ
22
Сьогодні суддя Фанкорт виніс офіційно своє рішення у Високому Суді Лондона. Протягом слухання, що відбулося 23 листопада 2018 року в Лондоні, цей суддя надав Банку дозвіл на оскарження рішення суду першої інстанції щодо питання юрисдикції. Банк подасть апеляційну скаргу найближчим часом.
Судовий наказ про всесвітній арешт активів колишніх власників Банку, пана Ігоря Коломойського та пана Геннадія Боголюбова, та шести компаній, які, як заявляється, підконтрольні їм, на суму 2,6 млрд дол. США наразі залишається чинним. Відповідачам і надалі заборонено, крім іншого, відчужувати свої активи без згоди Банку або дозволу англійського суду.
Сьогоднішнє рішення фіксує висновки судді про те, що “в Банку немає жодних труднощів із доведенням факту шахрайських дій для достатньої для судового розгляду справи… докази основним чином вказують на ретельно сплановані шахрайські дії та відмивання коштів в особливо великих розмірах… Існує дуже складна схема із залученням великої кількості кредитів та авансових платежів постачальникам… Саме штучна складність цієї схеми вказує на такі шахрайські дії” (Судове рішення, пункти 25-26).
Позов Банку стосується шахрайських дій стосовно кредитів на суму 1,9 млрд дол. США, які були використані для здійснення авансових платежів шести компаніям-відповідачам за “удаваними” договорами поставки, які “не могли бути виконані та більше того, навіть не було жодного наміру на їхнє виконання. Вони були використані як прикриття для виправдання витоку величезних сум коштів із Банку” (пункт 26). 1,8 млрд дол. США були проведені через три англійські компанії.
В рішенні зазначається, що: “Для цілей цих клопотань, всі Відповідачі не заперечують, що Банк має достатню для судового розгляду справу, та шахрайськими діями Банку було завдано збитків на суму 248 млн дол. США… Звичайно ж для Першого та Другого Відповідача [пана Коломойського та пана Боголюбова] є невигідним визнання наявності достатньої для судового розгляду справи щодо масштабних шахрайських дій проти них та при цьому намагатися запобігти тому, щоб суд розглядав цю справу”. Насправді, суддя вирішив, що Банк має достатню для розгляду справу на суму, що перевищує півмільярда доларів США.
Банк заявляє, що такі шахрайські дії завдали збитку на суму 1,9 млрд дол. США плюс проценти (що нараховуються у розмірі близько 500 000 дол США в день), та залишається впевненим, що в кінцевому рахунку йому вдасться привести свої позовні вимоги до розгляду в суді Лондона. Станом на сьогодні, ціна позову Банку (разом із процентам) становить приблизно 3 млрд дол. США.
Як повідомлялося раніше, Петр Крумханзл, Голова Правління Банку, заявив: “Зрозуміло, що суддя не сумнівався в тому, що колишні акціонери є відповідальними за багатомільярдні шахрайські дії в Банку. Ми будемо продовжувати повернення цих коштів за допомогою судового процесу в Лондоні та віримо, що англійський суд, в кінцевому рахунку, здійснить правосуддя між сторонами”.
Річард Льюіс, Партнер юридичної фірми Хоган Ловеллс, додав: “Це рішення охоплювало низку складних сфер права в контексті юрисдикції, які як визнав сам суддя, були далеко не простими. Неминучим є те, що ці критичні питання щодо юрисдикції, які були оскаржені Відповідачами, будуть визначені Апеляційним Судом, і ми впевнені, що вони будуть вирішені на користь Банку. Якщо, як ми очікуємо, позовні вимоги Банку в кінцевому рахунку будуть приведені до судового розгляду в Англії, той факт, що Відповідачі не намагалися виправдати документацію, що використовувалася для обґрунтування незаконного привласнення коштів, ускладнить їм захист від позовних вимог Банку по суті”.
За матеріалами:
ПриватБанк
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас