ДТЕК отримав прибуток завдяки зростанню видобутку і зміні світових цін на енергоносії


ДТЕК отримав прибуток завдяки зростанню видобутку і зміні світових цін на енергоносії

Фінансові результати ДТЕК в 2018 р. покращилися завдяки зростанню світових біржових котирувань на вугілля і газ, а також мільярдним інвестиціям в нарощення обсягів виробництва.

Ціна вугілля за останні 2 роки на світовому ринку зросла більш ніж удвічі – з $42 до $100 за тонну.

Тільки з початку року ціна природного газу зросла з $250 до $330 за 1 тис. куб. м. Інвестиції в виробництво дозволяють компанії нарощувати обсяги реалізації продукції.

За 13 років роботи компанія інвестувала в розвиток понад $7,6 млрд. Зокрема, у вугільну галузь ДТЕК інвестував майже $3 млрд, що дозволило компанії з 2004 по 2017 рр. наростити видобуток майже в 2 рази – до 24,8 млн тонн.

Це забезпечило стабільну роботу енергосистеми України в умовах дефіциту вугілля.

Інвестиції в газовидобуток дозволили компанії збільшити виробництво в 3,3 рази з 2013 року – до 1,65 млрд куб. м природного газу щорічно.

ДТЕК став найбільшим приватним газовидобувачем в Україні.

Підприємства групи ДТЕК серед найбільших платників податків країни: в 2017 році вони заплатили 22,5 млрд грн податків до бюджетів різного рівня.

Згідно зі звітом компанії, за дев’ять місяців 2018 року EBITDA (операційний прибуток до сплати відсотків, податків і амортизації) склала 19,0 млрд грн. Дохід групи ДТЕК за січень-вересень – 119,8 млрд грн, чистий прибуток – 3,4 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua