0 800 307 555
0 800 307 555

Рада припинила дію Договору про дружбу між Україною і Росією


Рада припинила дію Договору про дружбу між Україною і Росією

Верховна Рада України проголосувала за законопроект про припинення дії Договору про дружбу між Україною і Росією.

Рішення підтримали 277 нардепів, проти проголосували 20.

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною був підписаний 31 травня 1997 року тодішніми президентами двох країн Леонідом Кучмою і Борисом Єльциним. Країни офіційно визнали кордони один одного і закріпили принципи стратегічного партнерства і поваги територіальної цілісності.

Договір укладався терміном на десять років і його дія автоматично продовжувалась на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявляла іншій про своє бажання припинити його дію шляхом письмового повідомлення не менше ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду.

Після окупації Росією Криму та початку конфлікту на Донбасі в 2014 році в Україні неодноразово звучали заклики розірвати цей договір через порушення Кремлем територіальної цілісності України. 6 вересня 2018 року Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення не продовжувати дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ, яка закінчується 31 березня 2019 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua