"Енергоатом" почав тестувати обладнання Holtec для сховища ядерного палива


"Енергоатом" почав тестувати обладнання Holtec для сховища ядерного палива

Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” Рівненської АЕС почала випробування обладнання, поставленого американською компанією Holtec International для реалізації проекту будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) в Чорнобильській зоні.

Відповідні випробування стартували з перевірки перевантажувального контейнера HI-TRAC, за допомогою якого паливо буде перевантажуватися в транспортний контейнер HI-STAR для подальшого перевезення в Централізоване сховище.

«Для реакторів ВВЕР – це перша розробка в світі. Ми в цьому плані є піонерами і вперше стаємо свідками виконання транспортних операцій із застосуванням реального обладнання», – сказав перед проведенням випробування президент «Енергоатому» Юрій Недашковський, додавши, що попередньо на атомних станціях України були проведені подібні випробування з використанням макета.

Голова «Енергоатому» також зазначив, що при поводженні з відпрацьованим паливом будуть застосовуватися найбільш сучасні і безпечні технології.

“Контейнери двобар’єрні, що відповідає найсучаснішим вимогам з безпеки. Не всі країни йдуть шляхом цієї технології – більшість використовують однобар’єрні – ми пішли, оскільки вважаємо, що пріоритет безпеки повинен не тільки декларуватися, але і реально впроваджуватися», – зазначив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:НАЕК Енергоатом
В Контексті Finance.ua
Опитування