Мінрегіон пропонує проектувати "острівці безпеки" на в'їздах в населені пункти


Мінрегіон пропонує проектувати "острівці безпеки" на в'їздах в населені пункти

Міністерство регіонального розвитку пропонує запровадити європейську практику обов’язкового створення спеціальних технічних засобів для зниження швидкості руху на українських трасах при в’їзді в населені пункти.

Про це заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, повідомляє прес-служба міністерства.

Читайте також: Мінрегіон ініціював звуження крайньої лівої смуги на трасах

«У проекті оновлених ДБН пропонується ввести ще одну європейську практику – проектувати спеціальні острівці на трасах при в’їздах у населені пункти. Вони напівовальної форми і штучно створюють вигини проїжджої частини, чим змушують водіїв знижувати швидкість і бути уважнішими за кермом», – зазначив він.

Так, у проекті змін до державних будівельних норм з проектування доріг загального користування міститься обов’язкова вимога – при будівництві нових і реконструкції наявних трас влаштовувати спеціальні острівці в напрямку населених пунктів. По можливості такі засоби безпеки повинні передбачатися і під час капітального ремонту.

“У Європі така система називається «traffic calming» і включає в себе комплекс заходів з проектування доріг і створення штучних звужень і нерівностей з метою уповільнення дорожнього руху або зменшення кількості транспортних засобів”. – повідомляють у Мінрегіоні.

За словами Парцхаладзе, зміни дозволять виключити перевищення дозволеної швидкості руху на трасах, сприятимуть зменшенню кількості ДТП і підвищенню безпеки руху.

Острівці повинні влаштовуватися на смузі руху в напрямку населеного пункту, мати підвищення над проїжджою частиною на висоту 5-10 см поза населеними пунктами і 15-20 см-в населених пунктах. Крім цього, місця проектування необхідно обладнати відповідними технічними засобами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua