Ізраїль побудує газопровід за 6 млрд євро до 2026 р.


Ізраїль побудує газопровід за 6 млрд євро до 2026 р.

Ізраїль має намір до кінця 2025 року розпочати поставки газу в Європу по новому великому газопроводу. Відповідну угоду з Грецією, Кіпром та Італією має бути підписано в лютому 2019 року.

Про це заявив 25 листопада міністр енергетики країни Юваль Штайніц. За його словами, передбачаються також поставки газу з Кіпру.

Міністр зазначив, що чотири країни досягли принципової згоди з даного питання через рік після того, як в техніко-економічному обґрунтуванні, складеному експертами ЄС, було дано позитивну оцінку проекту.

Читайте також: «Газпром» скоротив вкладення в «Північний потік-2»

За первинними підрахунками, будівництво газопроводу довжиною 2100 кілометрів обійдеться приблизно в 6 млрд євро. Його планується прокласти по дну Середземного моря на глибині до 3000 метрів від багатих родовищ Ізраїлю до Кіпру, а звідти – до Криту і через материкову частину Греції до Італії.

Штайніц вказав, що протягом року після офіційного підписання угоди має бути вирішено питання приватного фінансування трубопроводу. Прокладка займе ще 4-5 років. “Якщо все піде, як заплановано, ми розраховуємо, що в 2024-2025 році ми станемо постачальником енергетичних ресурсів для Європи”, – поділився планами ізраїльський міністр.

За згодою всіх чотирьох учасників проекту до нього зможуть приєднатися і інші країни, підкреслюють в ізраїльському міністерстві енергетики. Європейський Союз виділив на техніко-економічне обґрунтування і планування 70 млн євро.

Меморандум про взаєморозуміння щодо будівництва газової магістралі до Європи був підписаний міністрами енергетики Ізраїлю, Кіпру та Греції, а також послом Італії на Кіпрі в грудні 2017 року. При підписанні в Нікосії був присутній і комісар ЄС з питань енергетики та захисту клімату Мігель Аріас Каньєте.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua