Споживчі настрої українців у жовтні значно погіршилися, - дослідження


Споживчі настрої українців у жовтні значно погіршилися, - дослідження

Індекс споживчих настроїв (ІСН) в жовтні 2018 року склав 56,9, що на 5,7 п. менше, ніж у вересні.

Про це свідчать дані щомісячного дослідження компанії GfK Ukraine.

За даними дослідження, індекс поточного стану опустився на 4,5 п., зупинившись на позначці 56. Складові цього індексу змінилися таким чином: індекс поточного особистого матеріального стану склав 46,6, що на 2,8 п. нижче від вересневого рівня цього індексу; індекс доцільності великих покупок зменшився на 6,2 п. і встановився на позначці 65,3.

Індекс економічних очікувань в жовтні зменшився на 6,6 п. і склав 57,5.

У жовтні дещо погіршилися очікування українців щодо безробіття: індекс очікуваної динаміки безробіття склав 136,2, це більше від показника минулого місяця на 2,3 п. Індекс інфляційних очікувань залишився майже незмінним – 190,3, що на 0,1 п. менше, ніж минулого місяця.

Очікування українців щодо курсу гривні протягом найближчих 3 місяців дещо покращилися: індекс девальваційних очікувань знизився на 8,1 п. Значення 162,2.

“У жовтні індекс споживчих настроїв знизився до рівня початку 2018 року. Найбільшого падіння зазнав індекс очікувань розвитку економіки в найближчому році, що позначилося на зниженні індексу доцільності робити великі покупки. Водночас споживачі відкоригували девальваційні очікування: індекс очікувань девальвації зменшився після різкого зростання в серпні-вересні”, – коментують аналітики GfK Ukraine.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua