Розширення бази нарахування ЄСВ може допомогти тінізації економіки - Мінекономіки


Розширення бази нарахування ЄСВ може допомогти тінізації економіки - Мінекономіки

У Мінекономрозвитку заявляють, що розширення бази нарахування єдиного соцвнеску (ЄСВ) може посприяти тінізації економіки.

Нагадаємо, Кабмін пропонує Раді встановити регресивну шкалу зменшення ставки ЄСВ.

Зі слів першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова, існує ризик, що завдяки таким ініціативам все ж таки зберуть не більше, а менше грошей.

Читайте також: Порошенко закликав бізнес до компромісу в питанні податку на зарплати

“Це буде сильно стимулювати до відходу (в тінь) і суперечить логіці податкових реформ, які проводяться з 2015 року. Зниження ЄСВ до 22% було одним з досягнень, воно дійсно сприяло детінізації праці”, – каже Нефьодов.

На думку першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі, існує безліч варіантів ухиляння від сплати внеску.

Нефьодов зазначив, що Мінекономрозвитку обговорює з Мінсоцполітики та Мінфіном запропоновані зміни механізму нарахування єдиного соцвнеску.

Мої fiнанси:

  • Нинішнє законодавство передбачає сплату 22% зазначеного податку із зарплат, не вищих за 15 мінімальних (55,8 тис. грн).
  • Кабмін пропонує нараховувати ЄСВ за цією ставкою на зарплати, не вищі за 25 мінімальних (104 тис. грн), а понад цю суму запровадити регресивну шкалу аж до 5% ЄСВ на зарплати, що перевищують 270 розмірів мінімальних зарплат.
  • ЄБА і Союз українських підприємців вже зверталися до Верховної Ради і президента із закликом не підтримувати таку ініціативу.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua