Світовий банк і МВФ виступили зі спільною заявою щодо законопроекту про "спліт"


Світовий банк і МВФ виступили зі спільною заявою щодо законопроекту про "спліт"

Світовий банк і Міжнародний валютний фонд виступили зі спільною заявою напередодні голосування у Верховній Раді за законопроект № 2413а “щодо консолідації функцій з державного регулювання ринків фінансових послуг” (так званий законопроект про “спліт”).

Про це повідомляє представництво СБ.

Як наголошується в повідомленні, законопроект передбачає консолідацію нагляду за фінансовим сектором у двох регуляторів – Національного банку України та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, замість поточної системи трьох регуляторів.

“Світовий банк разом з Міжнародним валютним фондом вітає ухвалення цього законопроекту, який, як очікується, відкриє двері для продуктивних змін в нереформованому небанківському фінансовому секторі”, – підкреслили у фінустанові.

Як зазначила Сату Кахконен, директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України, проблеми у небанківському фінансовому секторі “можуть бути усунені лише за допомогою фундаментальних реформ, включаючи реформу регуляторної системи фінансового сектору для забезпечення незалежного та ефективного нагляду за небанківським фінансовим сектором”.

Постійний представник в Україні Йоста Люнгман підкреслив, що “треба привести регулювання і нагляд у небанківському фінансовому секторі до міжнародних стандартів, як це відбувається в банківському секторі”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування