Експерт розповів, чи можливо відстежити доходи українських заробітчан


Експерт розповів, чи можливо відстежити доходи українських заробітчан

Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що сім’ї гастарбайтерів, які отримують гроші з-за кордону, мусять їх декларувати, якщо мають субсидії від держави. Фахівці пояснили, чи можливо відстежити реальні доходи громадян.

За даними міністра, всього за 6 місяців 2018 року українські заробітчани перерахували своїм сім’ям понад 6,5 мільярда доларів.

Фахівці відзначили, що теоретично можна відстежувати такі надходження. Але на практиці не все так просто.

Читайте також: У Мінсоцполітики хочуть ввести обов’язкові декларації для заробітчан

“Цю ініціативу навіть технічно реалізувати неможливо, тому що якщо людина добровільно не хоче декларувати заробітки з-за кордону, змусити її це зробити неможливо. До того ж спроби виявити тих, хто приховує гроші з-за кордону, можуть повернути практику 90-х, початку 2000-х років”, – зазначив економіст Андрій Новак.

“Більшість грошей, які мігранти заробляли, передавали гроші в готівковій формі через водіїв автобусів або залізницею”, – додав він.

За даними Мінсоцполітики, в цілому протягом усього року за кордоном на заробітках перебувають понад 3 мільйони українців. На сезонні роботи їдуть ще до 9 мільйонів.

В ООН відзначають, що майже 6 мільйонів українців перебувають на заробітках постійно.

За обсягом трудових мігрантів громадяни України – в першій десятці в світі. А грошові перекази трудових мігрантів становлять значну частину українського ВВП.

Якщо ви часто буваєте за кордоном, тоді знаєте – там іноді вигідніше розраховуватися не «налом», а картою. Ми вирішили допомагати читачам в пошуку вигідних рішень. За допомогою нового сервісу від Finance.ua вибирати собі карту набагато легше. Умови як на долоні.

Обрати собі карту 💳

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua