Центробанки світу скупили рекордні обсяги золота


Центробанки світу скупили рекордні обсяги золота

У третьому кварталі 2018 року закупівля золота центробанками світу досягла рекордних з 2015 року значень. Причому більшу частку цього рекорду забезпечили дії ЦБ Росії і Туреччини.

Про це йдеться в аналітичній доповіді Всесвітньої золотої ради (WGC).

Всього за три останні місяці світові центробанки придбали 148,4 тонн золота. Це на 22% більше, ніж за аналогічний період минулого року (121,8 тонн), і максимум з 2015 року.

Найбільшим покупцем золота став Банк Росії, який за третій квартал придбав 92,2 тонн золота. Загальну вартість своїх золотих запасів ЦБ ще у вересні оцінював майже в 2 тис. тонн (близько $77,26 млрд). До листопада запаси Росії перевищили показник в 2 тис. тонн. Таким чином, на частку цього дорогоцінного металу припадає понад 17% від загального обсягу російських резервів.

Великий обсяг закупівель золота також провела Туреччина, яка продовжила поповнювати свої золоті запаси, незважаючи на проблеми в економіці, випливає з доповіді Всесвітньої золотої ради. Всього за третій квартал турецький ЦБ придбав 18,5 тонн золота.

Послідовно поповнював запаси золота Центробанк Казахстану, який збільшив закупівлі на 13,4 тонн (загальні запаси — 335,1 тонн), а також центробанки Індії (+13,7 тонн), Польщі (+13,7 тонн). Угорщина взагалі повідомила про зростання своїх золотих резервів в 10 разів за минулий квартал (з 3,1 до 31,5 тонн).

Попит з боку приватних покупців зріс на 13%, майже до 834 тонн. У тому числі попит на ювелірні прикраси збільшився на 6%, до 536 тонн, на інвестиційні монети і злитки – на 28%, до 298 тонн.

Попит на золоті прикраси особливо зріс в Індії (на 10%, майже до 149 тонн), в Китаї (також на 10%, до 174 тонн, не рахуючи Гонконг і Тайвань) і Південно-Східній Азії. Цьому також сприяло зниження цін на золото в липні-серпні, що стимулювало чутливих до ціни покупців.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua