ВР ухвалила в першому читанні оподаткування посилок, дорожчих за €100


ВР ухвалила в першому читанні оподаткування посилок, дорожчих за €100

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект, яким пропонується знизити поріг на безподаткові пересилання товарів фізичним особам у міжнародних поштових та експрес-відправленнях із €150 до €100.

За ухвалення відповідного законопроекту №9260 у першому читанні проголосували 233 депутати, при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Для застосування вказаної норми пропонується встановити перехідний період з 1 січня 2019 року по 30 червня 2019 року, протягом якого у І півріччі 2019 року податком на додану вартість будуть оподатковуватись товари, сумарна фактурна вартість яких перевищуватиме еквівалент 150 євро.

Окрім цього, законопроектом пропонується збільшити з 1 липня 2019 року ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 9%, підвищити з 1 січня 2019 року ставку екологічного податку за викиди двоокису вуглецю стаціонарними джерелами з 0,41 грн./тонну до 10 грн./тонну та передбачити поетапне підвищення ставки до рівня 30 грн./тонну у 2023 році (щорічне підвищення на 5 грн./тонну). Також пропонується збільшити ставку рентної плати за користування надрами для видобування нафти і конденсату на 2% та для залізної руди – на 0,8%, та збільшити ставку рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 50%.

З метою підвищення контролю за обігом пального пропонується відображати в Системі електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП – ред.) фактичний рух палива в розрізі місць зберігання (на сьогодні облік здійснюється в розрізі суб’єктів господарювання); здійснювати порівняння показників з СЕАРП та показників витратомірів-лічильників і рівнемірів – лічильників рівня пального у резервуарі щодо обсягів обігу та залишків пального в розрізі кодів згідно з УКТ ЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів; запровадити ліцензування діяльності усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним.

Очікується, що прийняття проекту дозволить збільшити надходження до зведеного бюджету (в умовах 2019 року) у обсязі 6,3 млрд. грн, із них до державного бюджету 5,9 млрд. гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua