Єврокомісія знизила прогноз ВВП єврозони


Єврокомісія знизила прогноз ВВП єврозони

Європейська комісія (ЄК) у четвер підтвердила оцінку зростання ВВП єврозони в 2018 році на рівні 2,1%, але знизила прогноз для 2019 року зі 2% до 1,9%, відзначивши посилення ризиків в економічній сфері, яка і без того відчуває значний тиск.

У 2020 році очікується ослаблення підйому в єврозоні до 1,7%.

ЄК також підвищила прогнози інфляції в країнах валютного блоку на обидва роки з 1,7% до 1,8%, основним фактором стало підвищення нафтових цін. Нові оцінки на 0,1 процентного пункту вищі від вересневих очікувань Європейського центрального банку (ЄЦБ), цільовий показник інфляції якого перебуває на рівні “трохи нижче 2%”.

У доповіді ЄК йдеться, що зберігаються сприятливі умови для розвитку економіки і за відсутності серйозних потрясінь темпи зростання можуть залишитися вищими від потенціалу, хоча і будуть слабі, ніж в 2017 році, коли був зафіксований 10-річний максимум.

Рівень безробіття в єврозоні, ймовірно, знизиться з 8,4% в 2018 році до 7,9% в 2019 році і 7,5% в 2020 році.

У числі факторів ризику для зростання економіки в Європі експерти ЄК називають зростання глобальної невизначеності, напруженість у світовій торгівлі, підвищення цін на нафту.

Разом з тим внутрішній попит в приватному секторі продовжить зростати завдяки поєднанню швидшого підвищення зарплат і податково-бюджетних заходів у деяких державах ЄС.

Умови фінансування та висока завантаженість виробничих потужностей будуть підтримувати інвестиції, і Єврокомісія очікує зростання інвестицій у всіх державах блоку в 2019 році вперше з 2007 року.

Прогноз економічного підйому в 27 країнах ЄС (без урахування Великобританії) на поточний рік дорівнює 2,2%, на наступний – 2%, на 2020 рік – 1,9%.

Оцінки економічного підйому в Великобританії на обидва роки не змінилися – 1,3% в цьому році і 1,2% в наступному. Незважаючи на це, британська економіка входить до числа найслабших у Європі за темпами зростання.

Порівнянним буде збільшення ВВП в Італії – на 1,1% в цьому році і на 1,2% в наступному.

Одночасно погіршено прогнози зростання ВВП Німеччини, найбільшої економіки єврозони, на обидва роки: в 2018 році з 1,9% до 1,7%, в 2019 році – з 1,9% до 1,8%. У 2020 році очікується ослаблення до 1,7%.

Аналогічна ситуація спостерігається в Іспанії, де оцінку зростання на цей рік переглянуто з 2,9% до 2,6%, на наступний – з 2,4% до 2,2%.

У Франції очікування на цей рік не змінилися (1,7%), а на наступний трохи знизилися – з 1,7% до 1,6%.

У Греції Єврокомісія тепер очікує підйому на 2% два роки поспіль замість літніх 1,9% в цьому році і 2,3% в наступному. Торік підйом грецької економіки перевищив 1% вперше з 2007 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua