До 2030 року виробництво електроенергії на світових ГЕС збільшиться на 50%


До 2030 року виробництво електроенергії на світових ГЕС збільшиться на 50%

В той час як сонячна та вітрова енергетика постійно на слуху, побутує думка, що гідроенергетика в світі занепадає. Однак статистика розвінчує цей міф – на сьогодні світова гідроенергетика забезпечує близько 20% всього виробітку енергії.

Потужність ГЕС у світі становить 1267 ГВт, з них гідроакумулюючих — 142,1 ГВт. Найбільшими виробниками гідроенергії (ГЕС та ГАЕС) у світі є США, Канада, Бразилія, Китай та Росія.

Перше місце в світі належить Китаю — 27%, Бразилія — 8,6%, США — 7,7%, Канада — 7,5%, Росія — 4,7%. Відсоток гідроенергетики у забезпеченні енергопотреб в Китаї становить 17%, у Бразилії, Канаді, Венесуелі, Австрії — більше 50%, а Норвегія та Парагвай — майже 100% своїх потреб в електроенергії отримують за рахунок гідроресурсів.

Зокрема, Норвегія є класичною країною гідроенергетики. Вона посідає перше місце у світі з виробництва електроенергії на душу населення (більше 20 тис. кВт-г). Майже всю електроенергію в країні — 81 млрд кВт-г в рік — виробляють гідроелектростанції.

В той же час Україна, яка має величезні водні запаси, використовує їх лише на 50%. Встановлена потужність ГЕС та ГАЕС в об’єднанiй енергетичнiй системi України (ОЕС У) становить 7350 МВт. У балансі потужності енергосистеми України частка гідроелектростанцій не перевищує 9,1%. До того ж в Україні існує дефіцит маневрових та регулюючих потужностей.

За підрахунками фахівців, світова потреба в енергії до 2030 року зросте майже до 60% і може досягти 30000 млрд кВт-г.

Досвід найрозвиненіших країн світу показує, що саме гідроенергетика є тією міцною ланкою, що утримує енергобаланс. Вчені стверджують, що до 2030 року виробництво електроенергії на ГЕС збільшиться на 50% та складе більше 4500 млрд кВт-г. Причому, це відбуватиметься передусім за рахунок країн, що розвиваються.

Роль інших відновлюваних джерел енергії також зросте, однак вони не зможуть надійно працювати без акумулюючих потужностей ГАЕС.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua