ЄБРР змінив оцінку зростання економіки України в 2018 році


ЄБРР змінив оцінку зростання економіки України в 2018 році

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) поліпшив прогноз зростання ВВП України з 3% до 3,5% в 2018 році.

Про це свідчать дані банку.

У банку вважають, що економіка України продовжує вихід із різкої рецесії, але перспективи її розвитку покращилися завдяки відновленню співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Читайте також: Держбюджет в Україні за 9 міс. зведено з профіцитом в 7 млрд грн – Держказначейство

В останньому звіті Регіональні економічні перспективи ЄБРР зазначив, що прийняття і виконання нової угоди stand-by з МВФ допоможе задовольнити потреби України в зовнішньому фінансуванні в найближчій перспективі і підтримати макроекономічну стабільність під час виборчого циклу 2019 року.

Також прогнозується темп економічного зростання України на рівні 3,5% в 2018 і 3% в 2019 році.

Зазначається, що на 2018-2019 припадає погашення значної частини державного боргу в іноземній валюті, що створює ризики для даного прогнозу.

У звіті зазначено, що швидкий темп зростання реальної заробітної плати і грошових переказів стимулював споживання серед населення, а інвестиції в основні фонди продовжували досить швидко зростати протягом перших двох кварталів 2018, хоча і повільніше, ніж в той же період минулого року.

Загальна інфляція протягом перших дев’яти місяців 2018 склала 11,4% в порівнянні з попереднім роком, що набагато вище середньострокового цільового рівня 5% плюс-мінус один процентний пункт.

Разом з цим, в період з червня по вересень цей показник знижувався до рівня менше 10%.

З метою стримування інфляції Національний банк підвищував облікову ставку чотири рази – з 14,5% в січні 2017 до 18% у вересні 2018. Волатильність валютного курсу цього року загалом перебувала під контролем, незважаючи на деякі сезонні відхилення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua