0 800 307 555
0 800 307 555

Відкриття ринку землі прискорить зростання економіки України - експерт


Відкриття ринку землі прискорить зростання економіки України - експерт

Скасування мораторію на продаж землі сприятиме щорічному зростанню валового внутрішнього продукту (ВВП) України на 1-1,5%.

Таку думку висловив директор проекту “Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносин в Україні” Денис Нізалов.

“Мораторій не землю був введений ще в 2001 і продовжувався багато разів. Фактично він обмежує права власників землі як приватних, так і місцевих громад на комунальну власність, державну власність на купівлю-продаж землі. За рахунок цього найбільше схильні до впливу землевласники. Крім обмеження прав, власники землі недоотримують орендну плату, яка б була більшою в умовах вільного ринку землі. Власники землі не можуть купити землю, якщо вони хочуть розширити виробництво, продати землю, якщо вона не потрібна. Це особливо стосується тих, хто отримав її у спадок і не зацікавлений у сільськогосподарському виробництві”, – зазначив Нізалов.

За словами експерта, територіальні громади також недоотримують орендну плату і податки за комунальні землі. “Якщо земля недооцінена, громади недоотримують надходження до бюджету і не мають достатньо коштів для підтримки соціальної галузі на селі”, – сказав він. Водночас найбільш значущий вплив відкриття ринку землі мало б на економічний розвиток країни.

Держава недоотримує також результати економічного розвитку, які могли б бути за умови зняття такого обмеження. За різними оцінками, зняття мораторію і впровадження вільного ринку землі за рахунок підвищення продуктивності і залучення інвестицій могли б додатково принести 1-1, 5% до ВВП на рік. Це більший ефект, ніж залучення іноземних кредитів від міжнародних організацій. Ми маємо власні ресурси, щоб прискорити економічне зростання”, – підкреслив він. Нізалов також зазначив, що наслідком заборони на продаж землі є тіньовий ринок у сільському господарстві.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua