0 800 307 555
0 800 307 555

Це може стати ударом для людей: експерт про заяву "Укрпошти" про відмову доставляти пенсії


Це може стати ударом для людей: експерт про заяву "Укрпошти" про відмову доставляти пенсії

Відмова “Укрпошти” від доставки пенсій додому з 1 січня стане справжнім ударом для мільйонів українських пенсіонерів. В Україні на сьогодні відсутня інфраструктура, що дозволяє повністю замінити доставку живих грошей на використання банківських карт.

Про це розповіла провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України Лідія Ткаченко.

На її думку, гучна обіцянка керівника “Укрпошти” Ігоря Смілянського нагадує шантаж уряду і спробу привернути увагу до проблеми. “Це щось на зразок шантажу. Залишити людей без пенсій було б жорстоко, тим більше, що попереду вибори. Така різка заява швидше за все була, щоб якісь заходи вживалися”, – вважає Ткаченко.“Укрпошта” вимагає реформування як структура… Якщо у них немає підписки на газети і журнали, щоб розносити, і залишилися тільки пенсії, це вже не пошта, а агент фінансового ринку… Доставка пенсій – неприбуткова сфера.

Приватні та державні банківські структури доставляють пенсії взагалі безкоштовно. Тому зараз уже менше половини пенсіонерів обслуговуються “Укрпоштою”. “Укрпошта” розвозить пенсії додому в основному людям уже дуже похилого віку, яким важко кудись їхати чи йти, які не вміють користуватися банкоматом”, – заявила вона.

Експерт висловила впевненість, що урядом буде вжито заходів для вирішення проблеми: “Не може бути, щоб вони залишили це без реакції. Швидше за все, якимось чином це питання вирішать. Питання доставки пенсій порівняно із загальним обсягом пенсійних витрат становить менше 1%, це не такі великі гроші”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua