0 800 307 555
0 800 307 555

ІТ-гігантам загрожують багатомільярдні податки в країнах Азії та Латинської Америки


ІТ-гігантам загрожують багатомільярдні податки в країнах Азії та Латинської Америки

Країни Латинської Америки, включаючи Мексику і Чилі, а також Азії, включаючи Південну Корею і Індію, розглядають можливість введення нових податків на діяльність глобальних високотехнологічних гігантів – таких, як Google і Facebook, пише The Wall Street Journal.

Нові податки будуть відрізнятися від податків на корпоративний прибуток, які вже платять ці компанії і будуть вираховуватися як відсоток від виручки від продажу цифрових послуг. Крім того, в окремих країнах ведуться розмови про введення податків на сервіси, що передбачають збирання даних про громадян, наприклад, з метою показу таргетованої реклами.

Аналогічну пропозицію підготували в ЄС, проте останнім часом вона зустріла опір окремих політиків. Разом з тим деякі європейські країни, включаючи Великобританію, висловили готовність ввести податок на цифрові послуги в односторонньому порядку.

За словами експертів, введення нових податків може збільшити витрати цифрових гігантів на мільярди доларів, оскільки в чинних схемах компанії часто занижують оподатковувану базу в окремих країнах і фіксують значну частину виручки в країнах з низькими податками.

Так, за підрахунками влади Південної Кореї, глобальні ІТ-гіганти отримали в країні виручку в розмірі 5 трлн вон ($4,4 млрд) в минулому році, проте заплатили податки в розмірі менше ніж 100 млн вон.

За оцінкою влади ЄС, введення податку дозволило б щорічно отримувати додаткові надходження в розмірі 5 млрд євро.

Противники ініціативи, що включають лобістів, які представляють інтереси ІТ-сектору, вказують на те, що такі податки можуть призвести до подвійного оподаткування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Опитування
В Контексті Finance.ua