Україна розмістила євробонди на $2 млрд під 9-9,75% - ЗМІ


Україна розмістила євробонди на $2 млрд під 9-9,75% - ЗМІ

Україна в четвер увечері закрила «книгу заявок» за двома випусками єврооблігацій сумарним обсягом $2 млрд.

Про це FinClub повідомило джерело в банківських колах.

Україна розмістила 5,25-річні єврооблігації на $750 млн і 10-річні – на $1,25 млрд.

Євробонди на $750 млн з погашенням в лютому 2024 року українському Мінфіну вдалося продати кредиторам з прибутковістю 9% річних. В ході підписки на бонди ставка за ними впала з 9,25%.

Євробонди на $1,25 млрд, які будуть в обігу на ринку до листопада 2028 року, вдалося продати з прибутковістю 9,75% при стартових 10%.

Знизити ставку прибутковості вдалося за рахунок значного попиту – інвестори подали заявки на $4,9 млрд.

5-річні бонди, які вже традиційно розміщувалися Україною через Ірландську фондову біржу, могли придбати тільки великі інвестори (номінал паперу $200 тис.), тоді як коло інвесторів в довгі 10-річні боргові папери не було обмежене (номінал $1 тис.).

Оплатити куплені 25 жовтня євробонди інвестори повинні через 5 банківських днів – вже на початку листопада.

В організації розміщення єврооблігацій Мінфіну допомагали BNP Paribas, jp Morgan, Goldman Sachs, Citi, а також фінансовий радник Rothschild.

Новим випускам євробондів за правилом Reg S/144A міжнародні рейтингові агентства S&P і Fitch присвоїли рейтинг «В-» – на рівні рейтингу.

Держбюджет-2018 отримає тільки частину залученої суми – $1,275 млрд. У проспекті емісії єврооблігацій передбачено, що отримані від кредиторів $725 млн підуть на погашення 6-місячного бридж-кредиту, який був залучений Мінфіном у кінці серпня 2018 року.

І хоча фінальний термін погашення позики припадає на лютий 2019 року, Мінфін хоче повернути гроші пулу приватних кредиторів після успішного випуску єврооблігацій. Решта коштів підуть на фінансування видатків уряду в рамках передбаченого законом ліміту бюджетного дефіциту.

Мінфін України 23-24 жовтня провів у Великобританії і США роуд-шоу, щоб переконати потенційних кредиторів позичити Україні $2 млрд на строк від 5 до 10 років.

Фінансисти очікували ставки в діапазоні від 8% до 10%, але реальність виявилася гіршою за очікування. Але гроші навіть під такі високі відсотки країна змогла залучити лише завдяки протекції МВФ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua