0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ в жовтні не буде пом'якшувати монетарну політику


НБУ в жовтні не буде пом'якшувати монетарну політику

Національний банк України (НБУ) в жовтні не буде пом’якшувати монетарну політику, вважають банкіри, опитані агентством “Інтерфакс-Україна”.

“У зв’язку з поновленням програми МВФ, уповільненням інфляції, можу припустити, що НБУ (в жовтні – ІФ) залишить облікову ставку на колишньому рівні”, – вважає голова правління Піреус Банку Сергій Наумов.

За його оцінкою, в 2019 році регулятор так само не істотно пом’якшувати монетарну політику.

“Зниження облікової ставки почнеться в разі подальшого уповільнення інфляції і зниження інфляційних очікувань. Думаю, тільки в наступному році ми це зможемо побачити. Однак підвищення цін на газ, а також заявлене урядом підвищення мінімальної заробітної плати може негативно вплинути на рівень інфляції в 2019 році, тому значення облікової ставки залишатиметься високою, як раніше “, – сказав С.Наумов.

Головний аналітик Альфа-Банку Україна Олексій Блінов також вважає, що НБУ в жовтні збереже облікову ставку на рівні 18%.

“Нинішній рівень облікової ставки видається більш ніж достатнім для стримування інфляції”, – сказав експерт.

На його думку, очікуване прискорення інфляції в жовтні-грудні буде багато в чому викликано немонетарними причинами – підвищенням тарифів на газ і тепло. “Відновлення співпраці з МВФ знімає загрози для макрофінансової стабільності, тобто і опосередковані загрози прискорення інфляції. Стримуванню інфляції, а також стабільності гривні, сприяє й обмежена гривнева ліквідність на ринку. У той же час інфляція так і не загнана в цільові діапазони НБУ і її подальше уповільнення в 2019 році залишається під питанням. Тому слід очікувати, що 25 жовтня ніякого перегляду облікової ставки не відбудеться “, – додав Блінов.

Голова правління “RwSbank” Владислав Кравець вважає, що НБУ в жовтні може підвищити облікову ставку на 0,5 п.п. – до 18,5%.

“Облікова ставка з 26 жовтня може вирости до 18,5%. Корекція облікової ставки у бік підвищення дозволить створити певну “подушку” безпеки для курсу гривні на період до отримання першого траншу за новою програмою з МВФ, яка стане індикатором для припливу в країну інвестицій від інших міжнародних фінансових організацій. Підвищення облікової ставки призведе до підвищення прибутковості ОВДП, що дозволить зберегти привабливість державних цінних паперів України для портфельних інвесторів. Це дозволить згладити можливий короткостроковий вплив виведення дивідендів і виплати ПДВ на курс гривні “, – сказав банкір. Начальник відділу по роботі з інвесторами банку “Кредит Дніпро” Андрій Приходько також вважає високою ймовірність підвищення облікової ставки до 18,5%. “Нова програма МВФ stand-by обсягом $ 3,9 млрд, затвердження якої очікується до кінця 2018 року, покриє менше половини від виплат за валютним держборгом в 2019 році. Україні потрібно буде залучити близько $ 5 млрд від інших кредиторів, щоб повністю рефінансувати пікові виплати за держборгом в наступному році. Для цього Україна планує вийти на ринок євробондів. Однак, на зовнішніх ринках зараз несприятлива кон’юнктура, триває відтік капіталу з ринків, що розвиваються. Тому для того, щоб залучити інвесторів, країні доведеться підтримувати привабливий рівень ставок по ОВДП “, – пояснив А.Приходько.

Як повідомлялося, НБУ з 7 вересня 2018 року підвищив облікову ставку на 0,5 п.п. – до 18% річних для приведення рівня інфляції в межі цільового діапазону в кінці 2019 року.

Це вже шосте рішення про підвищення облікової ставки: НБУ підвищив облікову ставку з 12,5% до 13,5% річних 27 жовтня 2017 року, потім до 14,5% річних з 15 грудня 2017 року, до 16% річних з 26 січня 2018 року, до 17% річних з 2 березня 2018 року і до 17,5% річних з 13 липня.

Чергове засідання комітету з монетарної політики центробанку, на якому буде обговорюватися питання облікової ставки, відбудеться 25 жовтня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:РВС Банк
Опитування
В Контексті Finance.ua