0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін пропонує Раді вдосконалити процедуру проведення фінреструктуризації


Кабмін пропонує Раді вдосконалити процедуру проведення фінреструктуризації

Кабінет Міністрів України пропонує Верховній Раді ухвалити законопроект № 9236 “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення процедури проведення фінансової реструктуризації”.

Про це свідчать дані на сайті Ради.

Читайте також: Мінфін і НБУ підготували законопроект про протидію виведенню прибутків в офшори

Відповідний проект був зареєстрований у ВР 23 жовтня.

У пояснювальній записці наголошується, що станом на 1 січня 2018 року частка непрацюючих кредитів у кредитному портфелі банківської системи України досягла рівня 55% від загального обсягу кредитів (один з найвищих показників у світі). Крім того, уряд вказує також на високий обсяг портфеля непрацюючих кредитів (близько 400 мільярдів гривень) у банках державного сектору.

Зокрема, документом пропонується внести зміни в закон “Про фінансову реструктуризацію”, які покликані зробити можливим спільне проведення процедури фінреструктуризації для кількох боржників, які є пов’язаними особами. Тобто, мова йде про групу юридичних осіб під спільним контролем, але які мають різних (несумісних) кредиторів.

З метою вдосконалення практики застосування санкцій проектом пропонується встановлювати відповідальність за невиконання зобов’язань боржників та/або залучених кредиторів або пов’язаних осіб боржника на підставі відповідного арбітражного рішення.

У законопроекті також пропонується більш точно визначити момент здійснення позасудового врегулювання звернення стягнення на предмет іпотеки та/або застосування відповідного позасудового способу звернення стягнення на предмет забезпечувального обтяження відповідно до закону “Про фінансову реструктуризацію”, коли вартість відповідного майна виявиться недостатньою для повного задоволення вимог залученого кредитора з метою збереження забезпеченого іпотекою та заставою (обтяженням нерухомого майна) зобов’язання у відповідній (непогашеній) частині.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Опитування
В Контексті Finance.ua