0 800 307 555
0 800 307 555

Верховний суд відхилив позовні вимоги Укрексімбанку до Укртелекому на 1,1 мільярда


Верховний суд відхилив позовні вимоги Укрексімбанку до Укртелекому на 1,1 мільярда

Верховний суд відхилив основні вимоги державного Укрексімбанку до Укртелекому, постановивши стягнути з останнього на користь банку 795,3 тис. грн пені та 85,1 тис. грн – 3% річних.
Відповідне рішення Верховного суду від 10 жовтня 2018 року оприлюднено в Єдиному реєстрі судових рішень.

“Касаційну скаргу публічного акціонерного товариства “Державний експортно-імпортний банк України” задовольнити частково. Стягнути з публічного акціонерного товариства “Укртелеком” на користь публічного акціонерного товариства “Державний експортно-імпортний банк України” 795 344,00 грн пені та 85 122,00 грн 3% річних”, – йдеться в резолютивній частині рішення.

Таким чином, Верховний суд підтвердив рішення судів попередніх інстанцій, зокрема, рішення Господарського суду міста Києва від 16 квітня 2018 року та постанову Київського апеляційного господарського суду від 4 червня 2018 року.

Своє рішення Верховний суд мотивував, зокрема, неможливістю стягнення з Укртелекому вартості облігацій з товариства, до якого право власності на ці облігації не перейшло.

“Оскільки пред`явлення облігацій до погашення унеможливлює інші способи реалізації та захисту прав власника на облігації, а закінчення строку обігу облігацій унеможливлює їх продаж після закінчення строку їх обігу, захист прав банку шляхом стягнення вартості облігацій з товариства, до якого право власності на ці облігації не перейшло, є неможливим”, – констатував Верховний суд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua