В Україні скоро почнуть проводити захоронення радіоактивних відходів


В Україні скоро почнуть проводити захоронення радіоактивних відходів

Спільно з Європейською комісією Україна розробляє національний план геологічного захоронення радіоактивних відходів (РАВ), – повідомили в Державному агентстві з управління Зоною відчуження.

“Створення геологічного сховища для високоактивних радіоактивних відходів передбачено українським законодавством. Зараз це єдиний економічно виправданий і коректний по відношенню до прийдешніх поколінь варіант, адже геологічне сховище забезпечить надійну і тривалу ізоляцію РАВ від потрапляння радіоактивних речовин в біосферу. Для нас проблема захоронення РАВ зараз дуже актуальна, тому старт розробки національного плану дій – це величезний крок вперед”, – прокоментував перший заступник голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Олег Насвіт.

Проект має визначити процес вибору майданчика для майбутнього сховища, забезпечити розробку плану і кошторису, навчання фахівців, а також підтримку у формуванні позитивного ставлення громадськості до цього об’єкта. Розрахований проект на 2 роки і буде реалізовуватися консорціумом у складі підприємств Франції, Німеччини, Швеції, а також за участю одного з підприємств НАН України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua