0 800 307 555
0 800 307 555

До 2020 року ДФС запровадить електронний аудит ризиків несплати податків


До 2020 року ДФС запровадить електронний аудит ризиків несплати податків

Державна фіскальна служба України працює над запровадженням електронного аудиту, який планується запустити в повному обсязі до 2020 року.

Про це повідомляє Державна фіскальна служба.

Читайте також: ДФС створить веб-портал «Єдине вікно для міжнародної торгівлі»

Як зазначають у ДФС, електронний аудит зменшить втручання в відбір ризиків для перевірки.

«Електронний аудит дасть можливість виявляти більшу частину ризиків ще до перевірки, значно прискорить і спростить процедури аналізу даних, істотно зменшить витрати робочого часу на проведення перевірки як посадових осіб, так і платників податків. І як наслідок ми отримаємо ефективний аудит при зменшенні людського втручання в відбір ризиків для перевірки і поглибленого дослідження», – повідомив в.о. голови ДФС Олександр Власов.

З запровадженням е-аудиту отримання від платника податків первинних документів у паперовому вигляді буде необхідним лише щодо відібраних ризиків з метою перевірки можливих махінацій.

«ДФС вже використовує ризикоорієнтовану систему відбору планових перевірок. Перевіряються лише суб’єкти господарювання, які мають ризики несплати податків та зборів. І чим меншы ці ризики у платників – тим рідшими будуть візити податківців», – зазначив Власов.

На сьогодні платники податків мають можливість самостійно оцінювати ризикованість ведення власної діяльності і ймовірність потрапляння в заходи планового аудиту.

Так, порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків та критерії ризиків від здійснення діяльності суб’єктів господарювання, є відкритою інформацією. А річні плани-графіки документальних планових перевірок оприлюднюються на офіційному веб-порталі ДФС.

Завдяки уточненню ризиків несплати податків донарахування за результатами перевірок збільшилися на 44% – з 20,5 млрд грн за січень-вересень 2017 року до 29,6 млрд грн за січень-вересень поточного року. Зокрема, за результатами планових перевірок донараховані суми зросли на 82%: з 8,6 млрд грн до 15,6 млрд гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua