Союз українських підприємців ініціює скасування норм витрати палива автотранспорту


Союз українських підприємців ініціює скасування норм витрати палива автотранспорту

Спілка українських підприємців (СУП) ініціює зміни до законодавства щодо норм витрат палива і мастильних матеріалів, пропонує поширювати їх виключно на держпідприємства Міністерства інфраструктури.

“Незважаючи на наявність первинних документів для списання палива (наприклад, дорожніх листів), органи контролю вимагають дотримуватися вимог наказу, який, по-перше, вимагає додаткових документів, по-друге, містить граничну міру споживання палива, яку підприємство не може перевищити”, – пояснила в коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” співголова комітету СУП з розвитку підприємництва бізнес-асоціації Тетяна Паламарчук.

За її словами, в СУП надходять звернення від підприємців про проблеми з практичним застосуванням наказу №43 Міністерства транспорту від 19 лютого 1998 року, який регулює норми витрат палива і мастильних матеріалів для підприємств. “Основна проблема – в донарахуваннях податкових зобов’язань при проведенні документальних перевірок”, – сказала Т. Паламарчук.

Згідно з наказом №43, для нових моделей автомобілів або авто оригінальних конструкцій, що не входять у перелік цього документа, встановлюються тимчасові індивідуальні норми витрат палива. Розробку таких норм підприємства замовляють у держпідприємства “Державтотрансдіпроект”, однак вони дійсні тільки для конкретного підприємства і тільки строком до року, пояснила вона.

“Якщо у підприємства є автомобіль, його керівництво точно знайоме зі складністю цієї процедури. Зокрема, ми сумніваємося в необхідності щорічного платного замовлення тимчасових індивідуальних норм витрат палива і мастильних матеріалів для кожної більш-менш нової моделі авто на підприємстві. Питання викликає і заниження цим державним підприємством таких норм порівняно з тими, які декларує виробник, не кажучи вже про значне заниження порівняно з фактичними витратами”, – коментує Т. Паламарчук.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua