0 800 307 555
0 800 307 555

Влада виділила 3 мільярди на повну консервацію ЧАЕС


Влада виділила 3 мільярди на повну консервацію ЧАЕС

Верховна Рада ухвалила закон про виділення з державного бюджету близько 3 млрд грн на період до 2020 року для остаточного закриття Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

За ухвалення законопроекту №6624 «Про внесення змін до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС» у другому читанні і в цілому проголосувало 229 народних депутатів при необхідному мінімумі 226 голосів.

Читайте також: У Чорнобилі побудують ще дві сонячні і одну вітрову електростанції

Як зазначив представник парламентського комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Іван Рибак, строк попередньої державної програми закінчився, проте значна частина заходів щодо закриття ЧАЕС не була виконана.

«Метою ухвалення законопроекту є затвердження єдиного документа щодо визначення діяльності щодо зняття з експлуатації Чорнобильською атомною електростанцією та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему та бюджетного фінансування цієї діяльності до 2020 року», – сказав він.

За словами Рибака, на заходи щодо остаточного закриття і консервації станції до 2020 року планується виділити з державного бюджету близько 3 млрд грн.

Як додав міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, необхідно не тільки виконати заходи, передбачені державною програмою зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС. Серед нових заходів міністр назвав завершення будівництва і введення в експлуатацію нового безпечного конфайнменту, початок робіт з консервації блоків №1, №2 і №3 ЧАЕС, введення в експлуатацію сховища відпрацьованого ядерного палива сухого типу та початок робіт з перевезення туди відходів зі старого сховища.

Крім того, за його словами, потрібно ввести в експлуатацію завод з переробки рідких радіоактивних відходів, промисловий комплекс поводження з твердими радіоактивними відходами і водойму-охолоджувач. Семерак підкреслив, що відповідні кошти закладені в проекті Держбюджету на 2019 рік, але точну суму не назвав.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua