ДФС створить веб-портал «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ДФС створить веб-портал «Єдине вікно для міжнародної торгівлі»

Казна та Політика
541
У Державній фіскальній службі розпочалося доопрацювання програмного забезпечення, яке використовується митницями під час митного оформлення товарів.
Про це повідомляє сайт ДФС.
Після створення єдиного веб-порталу суб’єкту зовнішньоекономічної діяльності не потрібно буде подавати до митниці паперові примірники дозвільних документів з відповідними штампами контролюючих органів, а отже, платники заощадять на цьому багато часу.
«Державні органи подаватимуть дозвільні документи в електронному вигляді на новостворений веб-портал, що дасть право митниці пропускати товари через митний кордон України без додаткових контрольних процедур і забезпечить скорочення часу на проходження контролю», – зазначив в. о. голови ДФС Олександр Власов.
Відповідно до закону, також скорочується кількість контрольних органів на кордоні та кількість дозвільних документів, необхідних для митного контролю та митного оформлення товарів.
«Працівники митниць перевірятимуть дозвільні документи, які раніше перевірялися посадовими особами Державної екологічної інспекції, а контролювати рівень радіоактивного забруднення транспортних засобів і вантажів отримали повноваження співробітники прикордонної служби», – повідомив Власов.
Водночас скасовуються санітарно-епідеміологічний та екологічний контроль товарів під час їх переміщення через митний кордон України, а під час вивезення товарів за межі митної території України державні види контролю взагалі проводитися не будуть.
Для реалізації всіх нововведень ДФС надано 6-місячний строк. За цей час необхідно затвердити нормативно-технічний документ – набір гармонізованих відомостей для надання через єдиний державний інформаційний веб-портал «Єдине вікно для міжнародної торгівлі». Також буде підготовлено перелік відомостей, що подаються до «єдиного вікна» органами державної влади, та визначено зміст і формат цих даних.
Крім того, у найближчих планах – проведення зустрічі з Мінприроди, Держекоінспекцією з метою обміну досвідом щодо контролю пестицидів і агрохімікатів, відходів, ГМО, водних біоресурсів, зразків видів дикої фауни і флори, що є об’єктами регулювання Конвенції CITES, а також організація навчальних семінарів для працівників митниць з цих питань.
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас