0 800 307 555
0 800 307 555

Мінфін спростив реєстрацію касових апаратів і скасував книги обліку


Мінфін спростив реєстрацію касових апаратів і скасував книги обліку

Міністерство фінансів спростило реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій (РРО), скасувавши обов’язкове використання книг обліку розрахункових операцій (КОРО).

Мінфін дозволив реєстрацію та перереєстрацію РРО за однією заявою, автоматизувавши при цьому сам процес. Документ встановлює електронний обмін інформацією між Державною фіскальною службою і Центром сервісного обслуговування при реєстрації РРО. Крім цього, використання КОРО передбачається тільки в разі несправності РРО. При наявності резервного апарата КОРО дозволяється не використовувати.

Український бізнес поголовно штрафують за порушення правил ведення книг обліку розрахункових операцій (КОРО). Не рятує навіть своєчасна подача звітності в електронному вигляді. Щоб не потрапити під величезні штрафи податківців, крім електронного обліку, підприємці змушені дублювати всю фінансову звітність щодо готівкових касових операцій по-старому, вручну вклеюючи чеки в «коморні книги».

Але і це не завжди рятує. Податківці чіпляються навіть до незначних помилок в адмініструванні КОРО і виписують підприємцям штрафи в п’ятикратному розмірі від неоприбуткованої готівки.

На сьогодні, незважаючи на те, що вся необхідна звітність автоматично потрапляє в базу даних Фіскальної служби через електронні підприємницькі кабінети, для перестраховки все одно потрібно вести облік готівкового прибутку кожен день в КОРО. Вручну вклеювати звіти, розрахункові квитанції, чеки тощо. Що, безсумнівно, додає паперової роботи і ускладнює роботу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua