0 800 307 555
0 800 307 555

Компанія Ахметова хоче від Києва 900 млн грн за модернізацію тепломереж


Компанія Ахметова хоче від Києва 900 млн грн за модернізацію тепломереж

Після розірвання угоди між КМДА і “Київенерго” про оренду тепломереж компанія Рината Ахметова претендує на компенсацію витрачених коштів на модернізацію мереж – 800-900 млн грн.

Про це свідчить розслідування програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

Читайте також: Нафтогаз підписав мирову угоду з Київтеплоенерго

Як нагадують автори програми, теплоенергетичний комплекс, який складається з ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і ще близько 100 тисяч об’єктів, 17 років перебував під управлінням “Київенерго”. Рішення розірвати договір з “Київенерго” і повернути тепловий комплекс громаді міська влада прийняла в червні 2017 року. Для управління майном створили комунальне підприємство “Київтеплоенерго”.

Зобов’язання давати гарячу воду і опалення перейшло новому КП. Але в НАК “Нафтогаз України” відмовилися підписувати договори на поставку газу з новоствореним комунальним підприємством через невирішене питання боргових зобов’язань “Київенерго” на суму близько 4,8 млрд грн.

Частина суми – це борг самих киян за послуги “Київенерго”, ще частина – це різниця в тарифах, і близько 1,2 млрд – пені і штрафи, які нарахував НАК “Нафтогаз України” за несвоєчасні виплати, відзначається в сюжеті.

Крім того, в угоді розірвання договору КМДА з компанією “Київенерго” прописали відшкодування компанії Рината Ахметова грошей за модернізацію мереж, яка проводилася за рахунок компанії. Але чіткої суми, яку повинні компенсувати “Київенерго”, в КМДА досі не порахували.

Зате “Київенерго” вже зверталася до КМДА про відшкодування, мова йде про 800-900 млн грн. Це та частина, яку вважає “Київенерго”, місто має компенсувати за проведені роботи з модернізації, так звані невід’ємні поліпшення, йдеться в матеріалі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:КМДА
Опитування
В Контексті Finance.ua