0 800 307 555
0 800 307 555

У Києві введуть нові правила зарахування малюків у дитячі садки


У Києві введуть нові правила зарахування малюків у дитячі садки

У вівторок, 9 жовтня, на сесії Київради пропонують розглянути важливе питання про зарахування малюків у комунальні дошкільні установи. Деяким дітям депутати хочуть надати першочергове право при прийомі в садки, передає Сегодня.

Уже п’ять років у столиці малюків зараховують до дитсадків за електронною чергою. І хоча батькам доводиться реєструвати в ній своїх чад мало не з народження, завдяки такій системі вдалося викорінити низку проблем. Наприклад, максимально мінімізувати хабарі від батьків завідувачам для позитивного вирішення питання про прийом. Але недоліки ще залишилися, і один з них планують усунути 9 жовтня.

Читайте також: У МОН розповіли, як збираються ліквідувати черги в дитсадки

На сесію Київради виносять проект рішення про першочергове право зарахування в садок дітей працівників, а також діток, чиї братики і сестрички вже ходять в цей же дошкільний заклад. Нагадаємо, такі преференції вже закріплені за дітьми під час вступу до школи.

“Система електронного запису в комунальні установи дошкільної освіти автоматично розсилає запрошення на вільні місця в садочках дітям, які стоять в черзі. Але не враховує спорідненість братів/сестер, місце їх навчання або місце роботи батьків. Проект рішення дасть можливість зняти соціальну напругу серед батьків, які змушені влаштовувати дітей в різні садки, часто віддалені від місця проживання. А що стосується працівників дитсадків, це дозволить зменшити плинність кадрів”, – йдеться в документі.

Батьки таку ініціативу підтримують.

“У мене в цьому році пішов син в молодшу групу, через два роки буду віддавати в садок доньку. Звісно, мені хочеться, щоб її без проблем взяли в садок до братика. Не впевнена, що на той час підійде наша черга”, – говорить мешканка Дарницького району Ольга Кошова.

За даними КМДА, в Києві працює 627 дитсадків (568 комунальних, 14 відомчих і 44 приватні), туди ходять 113 тисяч діток. Але черга все одно величезна: за статистикою на сайті департаменту освіти, в ній зараз “стоять” більше трьох тисяч дітей від 3 до 5 років. І це тільки ті, кому місце потрібно вже зараз. Всього ж в електронній черзі близько 11 тис. записів. Завантаженість садків у деяких районах становить 150%. Проблему поступово вирішують, але не так швидко, як хотілося б. Наприклад, цього року побудували і відкрили один новий дитсадок, ще сім добудовували і повністю реконструювали (введено в експлуатацію 4 з них).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:КМДА
Опитування
В Контексті Finance.ua