0 800 307 555
0 800 307 555

В Японії запропонували дозволити редагувати гени ембріонів людини


В Японії запропонували дозволити редагувати гени ембріонів людини

Експертна комісія представників міністерств охорони здоров’я і науки Японії запропонувала проект правил, які дозволили б зміни генів людських ембріонів на ранніх стадіях розвитку. Про це повідомляє УНН з посиланням на публікацію видання Nature.

Запропонований проект дозволяє модифікувати гени ембріонів з науковою метою і накладає обмеження на втручання в ембріон з репродуктивною метою, проте юридичної заборони на це не передбачається. Даний проект з наступного місяця буде відкрито для громадського обговорення і, в разі схвалення, стане чинним в першій половині наступного року.

Спеціаліст з біоетики Тетсуя Ішиї з університету Хоккайдо зазначає, що оприлюднення проекту правил означає, що Японія починає міняти нейтральну позицію щодо генної модифікації людини і заохочує наукові дослідження в цій сфері. Маніпуляції з ДНК ембріонів можуть відкрити безліч нової інформації про ранній розвиток людини. Крім того, вчені сподіваються, що в майбутньому це може допомогти впоратися з генетичними мутаціями, які призводять до спадкових захворювань.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua