0 800 307 555
0 800 307 555

Скільки потрібно заощаджувати на квартиру в Україні: порівняли ціни і зарплати (інфографіка)


Скільки потрібно заощаджувати на квартиру в Україні: порівняли ціни і зарплати (інфографіка)

Відкладаючи середню зарплату 7 років, українець зможе купити собі однокімнатну квартиру.

Аналітики підрахували, скільки років потрібно збирати на 1-кімнатну і 2-кімнатну квартири, відкладаючи одну середню зарплату. При підрахунку брались об’єкти, які продаються як на первинному, так і на вторинному ринку нерухомості. Згідно з дослідженнями, 62% бажаючих купити квартири дивляться спочатку на ціну, а вже потім на рік побудови.

Почати інвестувати в нерухомість 🏩

За основу була взята сім’я з двох осіб, які отримують середню зарплату в своєму регіоні і не знімають житло. В такому випадку один буде повністю відкладати зарплату на квартиру, а на гроші іншого — буде жити сім’я. Дані за рівнем середніх зарплат в регіонах України були взяті з Держстату. Для подальших розрахунків ми брали середню вартість квартир в регіонах, яку перевели в гривні за курсом 28 грн 80 коп за $1.

За даними аналітиків, “на однушку” найдовше доведеться збирати в таких областях, як Київська — 11 років, Одеська — 10 років і Рівненська — 10 років. Швидше вийде назбирати на квартиру в таких областях, як Кіровоградська — 4 роки, Чернігівська — 5 років і Запорізька — 5 років.

У Києві на однокімнатну квартиру не на околиці міста доведеться збирати 8 років. На двокімнатне житло потрібно витратити 12 років.

Ціни на нерухомість, які наводиться — середні. Це означає, що можна знайти квартири дешевше або торгуватися. Також в залежності від професії і окладу, термін накопичення може як збільшитися, так і зменшитися. Наприклад, IT-фахівцям знадобиться вдвічі менше часу: їх середня зарплата в Україні, за даними itc.ua – $2 575. Найскладніше збирати початківцям фахівцям і бюджетникам, зарплати яких часто не дотягують до середніх по регіонах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua