0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні ввели "зелені лінії", щоб захистити парки від забудов


В Україні ввели "зелені лінії", щоб захистити парки від забудов

Нові державні будівельні норми («ДБН Б. 2.2-12:2018 «Планування і забудова територій»), які з 1 вересня набрали чинності, встановлюють обмеження забудови – «зелені лінії», які будуть сприяти збереженню парків і лісів.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook.

Читайте також: Мінрегіон ввів щотижневий моніторинг будівництва нових амбулаторій в регіонах – Зубко

«1 вересня набули чинності важливі норми щодо планування і забудови територій, зокрема, що стосується забудови зелених територій. У новому ДБН введено поняття «зелені лінії» – це захист зелених зон шляхом обмеження розміщення об’єктів на територіях парків, рекреаційних зон, лісів. Тобто органи місцевого самоврядування повинні затвердити і обов’язково прописати такі «зелені лінії» разом з іншими лініями обмеження для своїх населених пунктів в генпланах та детальних планах територій», – сказав він.

За словами Парцхаладзе, застосування ліній обмеження допоможе зберегти наші населені пункти від хаотичної та негармонічної забудови без зелених зон, зробити міський простір безпечним і комфортним для людей.

ДБН «Планування і забудова територій» було розроблено на заміну попередніх будівельних норм, які регулюють містобудування, які діяли ще з 1992 року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових і реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua