0 800 307 555
0 800 307 555

У Парижі планують зробити громадський транспорт безкоштовним


У Парижі планують зробити громадський транспорт безкоштовним

У Парижі задумалися про введення повністю безкоштовного громадського транспорту – автобусів, трамваїв і метро. Таку ідею відстоює мер Парижа Анн Ідальго, вважаючи, що це суттєво знизить кількість машин на міських вулицях і в місті помітно покращиться екологічна обстановка, пише Сьогодні.

На думку Ідальго, безкоштовним транспорт повинен стати не тільки в Парижі, але і у всіх передмістях, на які юрисдикція паризької мерії не поширюється.

Читайте також: Ціни на проїзд в міському транспорті з початку року зросли на 26%

В цілому це 1,5 тисяч автобусних маршрутів, 37 гілок метро, приміських електричок і трамваїв. І при всьому цьому потрібно буде продовжувати виплачувати зарплати 100 тис. працівникам транспортних підприємств.

Строки можливого скасування оплати за проїзд у громадському транспорті поки що не називаються.

Амбітні плани Паризької градоначальниці викликали різкий протест з боку керівництва столичного регіону Іль-де-Франс, голова якого Валері Пекресс давно не приховує розбіжностей з Ідальго – особливо з питань транспортної політики.

Для здійснення подібного проекту регіону Іль-де-Франс довелося б знаходити додатково 3,5 млрд євро щорічно. Таких витрат регіональний бюджет дозволити собі не може, заявила Пекресс.

За її оцінками, перехід на повністю безкоштовний громадський транспорт в кінцевому рахунку призведе до різкого підвищення податків, яке торкнеться всіх без винятку жителів регіону.

Крім того, скасування плати за проїзд посилить в Парижі і найближчих передмістях і без того критичну ситуацію на багатьох лініях метро і електричок, які вже зараз працюють на межі пропускної здатності і вимагають великих вкладень для капітального ремонту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua