0 800 307 555
0 800 307 555

Порядок міжбанківських переказів коштів у нацвалюті: що змінилося


Порядок міжбанківських переказів коштів у нацвалюті: що змінилося

Національний банк України (НБУ) актуалізував порядок міжбанківських переказів коштів у країні в національній валюті в зв’язку зі змінами українського законодавства.

Згідно з повідомленням на веб-сайті центробанку, це передбачено постановою НБУ від 25 вересня 2018 № 102 “Про затвердження змін до Інструкції про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті”.

Згідно з постановою, скасовано обов’язок щодо використання печаток на документах, які подаються банком для відкриття і ведення кореспондентського рахунку, в тому числі, в НБУ, і визначено порядок дій у разі отримання повідомлення банку-кореспондента і/або обтяжувача про наявність підстав для звернення стягнення на предмет обтяження, яким є майнові права на грошові кошти на кореспондентському рахунку банку.

Крім того, в документі наведено перелік рахунків, за якими не здійснюється зупинення видаткових операцій банку при виконанні документів про арешт коштів банку і рішень суду за зверненням контролюючого органу згідно з Інструкцією про застосування плану рахунків бухгалтерського обліку банків України, затвердженою постановою НБУ від 11 вересня 2017 року № 89.

Постановою також введено оформлення в електронному вигляді дозволу на роботу банку в системі електронних платежів НБУ за відповідною моделлю обслуговування консолідованого кореспондентського рахунку і вимоги центробанку і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на безспірне списання заборгованості з кореспондентського рахунку банку.

Крім того постановою оновлено порядок резервування та відновлення функціонування системи електронних платежів НБУ.

Цей документ прийнято на виконання вимог закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах” і закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями”, йдеться в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua