В НКЦПФР повідомили, як зможуть регулювати криптовалюту в Україні


В НКЦПФР повідомили, як зможуть регулювати криптовалюту в Україні

На ринку криптовалют регулятором може бути НКЦПФР, але це не «єдиний варіант».

Про це завив член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Максим Лібанов на Українському фінансовому форумі, організованому ICU.

Читайте також: Найбільша криптобіржа світу запустить обмінник

«Які операції з криптовалютами повинні регулюватися? І очевидно, що тут є два види операцій, які підпадають під регулювання. Це питання фінансового моніторингу – IML, і тут в принципі відповідь очевидна, оскільки у нас є Держфінмоніторинг, що відповідає за здійснення політики в цій сфері. Питання оподаткування також присутнє, але тут все зрозуміло – Мінфін формує політику оподаткування», – заявив Максим Лібанов.

Держфінмоніторинг повинен регулювати порядок здійснення фінансового моніторингу та контролю за виконанням суб’єктами первинного фінмоніторингу (криптобіржами).

Мінфін (ДФС) повинен забезпечити процес декларування і сплати податків з отриманого доходу від операцій з криптовалютами.

Роль НКЦПФР може полягати в регулюванні порядку здійснення операцій з криптовалютами і ліцензування криптобірж і криптообмінників.

«Регулюватися повинні тільки ті операції, які передбачають конвертацію криптоактивів у фіатні гроші, і навпаки», – заявив він.

І в цих точках повинен проходити фінансовий моніторинг та оподаткування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua