Fitch знизив прогноз зростання глобального ВВП на 2019 рік


Fitch знизив прогноз зростання глобального ВВП на 2019 рік

Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило прогноз зростання світової економіки на 2019 рік, відзначивши, що протекціонізм США в торговельній політиці вже досяг точки, коли він починає чинити істотний тиск на перспективи глобального економічного підйому.

Прогноз зростання світового ВВП на 2019 рік знижений на 0,1 процентного пункту (п.п.) – до 3,1%, прогноз економічного підйому в Китаї на той же рік погіршений на 0,2 п.п., до 6,1 %, йдеться в повідомленні Fitch.

“Торговельна суперечка США і Китаю змусила нас знизити прогноз зростання світової економіки на наступний рік”, – йдеться в огляді агентства.

Fitch підтвердило прогноз підвищення глобального ВВП в 2018 році на рівні 3,3% в порівнянні з 3,2%, зафіксованими в 2017 році. В огляді Fitch вказано, що темпи підйому залишаються істотно вищими від середнього рівня за довгостроковий період, що становить 2,6%.

“Торговельна війна вже стала реальністю, – говорить головний економіст Fitch Брайан Култон. – Нещодавно оголошене Штатами введення мит на додаткові товари китайського експорту загальним обсягом $200 млрд на рік зробить істотний вплив на глобальне зростання”.

В огляді агентства наголошується, що глобальне зростання стало менш збалансованим і менш синхронним.

“Темпи збільшення сукупного попиту прискорюються найбільш швидкими темпами в економіці, що має найменший нереалізований потенціал, тобто в США. Це підсилює розбіжність умов для монетарної політики і створює додаткову волатильність обмінних курсів”, – зазначають в Fitch.

“На тлі очікуваного глобального згортання кількісного стимулювання (QE) в наступному році, зростання вартості фінансування в доларах США, ймовірно, продовжить створювати тиск на позичальників, враховуючи величезну значимість долара в міжнародному фінансуванні. Це позначиться на зростанні в emerging markets, в зв’язку з чим ми погіршуємо прогнози для них”, – йдеться в огляді.

“Однією з причин розбіжності перспектив зростання є бюджетна політика, яка є агресивно стимулюючою в США і набагато більш близькою до нейтральної в єврозоні”, – зазначають експерти агентства.

Fitch підвищило на 0,1 п.п. – до 2,9% прогноз зростання американської економіки на 2018 рік, відзначивши поліпшення її короткострокових перспектив.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua