Рада підтримала закон про захист підприємців від свавілля або бездіяльності слідчих


Рада підтримала закон про захист підприємців від свавілля або бездіяльності слідчих

Верховна Рада підтримала законопроект про вдосконалення дотримання прав учасників кримінального провадження від неправомірних дій з боку слідства.

За законопроект №8490 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування” в цілому у вівторок проголосував 321 народний депутат.

“Суть цього закону – дати можливість чесному громадянину і підприємцю захиститися від свавілля слідчого, який порушує закон, дати можливість підприємцю подати скаргу до суду, якщо слідчий повторно порушить кримінальну справу за тією ж фабулою”, – уточнив міністр юстиції Павло Петренко, представляючи законопроект у Верховній Раді.

За його словами, закон дає можливість оскаржити неправомірну бездіяльність слідчого органу, якщо справа розглядається більш ніж один рік або 18 місяців, а також дає можливість підприємцю або громадянину вимагати відшкодування збитків персонально зі слідчого і прокурора, які допустили порушення, проводячи незаконні обшуки або порушення під час слідчих дій.

На думку П. Петренка, цей документ дасть додатковий інструмент захисту громадян від неправомірного втручання у їхню підприємницьку діяльність, дасть сигнал інвесторам, що Україна стає територією комфорту для підприємців.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua