Бюджет недоотримав 25 млрд грн від акцизу на пальне - Рахункова палата


Бюджет недоотримав 25 млрд грн від акцизу на пальне - Рахункова палата

Рахункова палата провела аналіз обсягів легально видобутої і імпортованої в Україну нафти і потужностей діючих нафтопереробних заводів протягом 2016-2017 років і виявила серйозні прогалини в оподаткуванні на вітчизняному ринку палива.

Про це повідомила прес-служба державного органу.

Читайте також: Мінфін запустив сайт, який дозволяє відстежувати доходи і видатки державного та місцевих бюджетів

“У 2016-2017 роках обсяг тіньового ринку бензину і дизпалива міг становити до 4,6 млн тонн. І є ризик, що за ці два роки бюджет недоотримав, за розрахунками, близько 25 млрд грн акцизного податку з пального”, – заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

Як з’ясувалося, протягом березня-листопада 2016 року органи ДФС перевірили тільки 59% актів інвентаризації, а отже, були ризики ухилення від сплати податку шляхом завищення обсягів наявного пального станом на 1 березня 2016 року і складання акцизних накладних без сплати акцизного податку.

“Введення в Україні з 1 березня 2016 року системи електронного адміністрування реалізації пального істотно не поліпшило держконтроль за обігом пального”, – зазначив відповідальний за проведення аудиту член Рахункової палати Цезар Огонь.

За його словами, рівень стягнень з нарахованих штрафів за реалізацію пального без реєстрації платниками акцизного податку (370 млн грн), за порушення порядку реєстрації акцизних накладних або розрахунки коригування до таких накладних (119 млн грн), за неподання або несвоєчасне подання звітності з акцизного податку (понад 30 млн грн) становить від 0,01 відсотка до 1,5 відсотка.

Так, згідно зі Звітом суми надходжень до держбюджету за 2016-2017 рік та перше півріччя 2018 майже 107 млрд грн було досягнуто за рахунок підвищення ставок акцизу і знецінення нацвалюти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua