0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Юристи висловилися щодо отримання українцями "будівельної амністії"


Юристи висловилися щодо отримання українцями "будівельної амністії"

Масового звернення українців для отримання так званої “будівельної амністії” – обстеження та прийняття в експлуатацію самобудів класу СС1, побудованих до 2015 року, – не буде, вважають юристи.

Старший юрист юридичної фірми DLA Piper Ukraine Олег Мільченко, посилаючись на дані Державної архітектурно-будівельної інспекції, припустив, що запущеною у вересні поточного року “будівельною амністією” скористається близько 3-4 тис. чол.

При цьому юрист зазначив, що “амністія” поширюється лише на випадки будівництва без дозвільної документації, але при цьому мається на увазі, що земельна ділянка відведена.

“Держава не бажає вирішувати проблеми у сфері земельних правовідносин через будівельне законодавство. Якщо проблеми із землею у власників самовільно побудованих споруд не були вирішені і земля не відведена, як передбачено законодавством, то скористатися “будівельною амністією” буде неможливо”, – сказав він.

О. Мільченко прогнозує, що частка приватного сектору буде переважною, а частка бізнесу, найімовірніше, буде обмежена підприємцями і малими фермерськими господарствами, враховуючи, що споруди сільськогосподарського призначення підпадають під “амністію”.

Коментуючи перспективи того, що бізнес буде вдаватися до “будівельної амністії” для узаконення комерційних об’єктів, юрист зазначив: “Мова може йти хіба що про малий фермерський бізнес”.

Тим не менш, О. Мільченко припускає: оскільки незаконно побудовані комерційні об’єкти іноді успішно легалізуються через судову систему, “поширення “амністії” на комерційні об’єкти могло б “розморозити” комерційні проекти, в яких будівництво велося з порушеннями”.

Коментуючи можливість протиправного застосування “будівельної амністії”, юрист зазначив, що вірогідним варіантом зловживання бачиться “амністування” об’єкта з більш високим класом наслідків, ніж СС1.

У свою чергу, старший юрист юридичної фірми “Астерс” Роман Дробоцькій зазначив, що нововведення “будамністії” 2018 року, зокрема, щодо виключення з переліку об’єктів, які раніше підлягали амністії, громадських будинків I-II категорій складності, а також вимоги про відповідність збудованого об’єкта цільовим призначенням земельної ділянки, створять інструменти для протиправного застосування “будівельної амністії” в майбутньому.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Нерухомість
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування