В ДФС розповіли, скільки підприємців відкрили рахунки для ведення діяльності


В ДФС розповіли, скільки підприємців відкрили рахунки для ведення діяльності

Банки почали передавати Державній фіскальній службі дані про рахунки фізосіб, які насправді використовуються для розрахунків у підприємницькій діяльності, а отже – з ухилянням від сплати необхідних податків.

Про це повідомив в.о. заступника голови ДФС Євген Бамбізов на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Банки почали інформувати ДФС про рахунки фізосіб зі статусом ФОП

“Ми зараз розпочали в співробітництві з банками процес обміну інформацією щодо рахунків фізосіб, які мають статус ФОП. А отже – виявляємо тих підприємців, хто використовує рахунки, відкриті на вимогу фізичних осіб, для розрахунків у своїй підприємницькій діяльності. І таким чином ухиляється від сплати податків”, – зазначив Бамбізов.

За словами в.о. заступника голови ДФС, таке співробітництво вже принесло перші результати.

ДФС ще влітку направила банкам вимогу надати інформацію по усіх фізособах, що мають відкриті рахунки. Цей крок вимушений, який вимагає значних зусиль як з боку банківських установ, так і з боку фіскальної служби – адже йдеться про суттєвий масив інформації. Однак ми зрештою пішли на нього, оскільки маємо очевидний факт: значна частина ФОП приховують свої справжні прибутки, використовуючи для своєї підприємницької діяльності (конкретно – для розрахунків за послуги та товари) рахунки, відкриті на вимогу фізичних осіб.”, – наголосив Бамбізов.

За словами в.о. заступника голови ДФС, лише третина підприємців відкрили рахунки для ведення підприємницької діяльності.

“Від банків отримана перша інформація про рахунки, відкриті особами, що мають статус ФОП. Наразі вона опрацьовується. Й вже попередній аналіз свідчить: лише третина з них відкрита як рахунки для ведення підприємницької діяльності”, – зазначив він.

Бамбізов також попередив, що за всіма виявленими випадками підприємці понесуть відповідальність.

“Декларуйте доходи, працюйте прозоро. Тільки за таких умов можливий діалог між фіскальною службою та підприємцями. Ми готові підтримати та захистити кожного, хто веде чесний бізнес, але всі, хто намагається «сховатись», рано чи пізно понесуть відповідальність. Жодних компромісів. Хай то буде великий бізнес чи малий підприємець. Податки повинні платити всі”, – підкреслив податківець.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua