У Німеччині представили аеротаксі з відцентровими вентиляторами


У Німеччині представили аеротаксі з відцентровими вентиляторами

Німецький стартап JETcopter представив проект аеротаксі з вертикальними зльотом і посадкою, в якому використовується рухова установка з двома відцентровими вентиляторами.

Читайте також: Британці випробували прототип електричного аеротаксі

Розробники вважають, що використання відцентрових вентиляторів дозволить зробити літальний апарат безпечнішим від пропонованих іншими компаніями аеротаксі з повітряними гвинтами і традиційними осьовими вентиляторами.

Відцентровим вентилятором називають пристрій в корпусі, ротор якого оснащений лопатками спіральної форми.

При роботі такого вентилятора повітря засмоктується через вхідний отвір паралельно осі обертання ротора, після чого розганяється лопатками і викидається через вихідний отвір перпендикулярно осі обертання. У відцентровому вентиляторі вихідний повітряний потік знаходиться під прямим кутом до вхідного.

Аеротаксі JETcopter оснащено надфюзеляжним корпусом з двома відцентровими вентиляторами діаметром 2 метри кожен; вони будуть здатні створювати тягу, аналогічну тязі 11-метрового класичного несучого гвинта вертольота.

Випробування прототипу нової рухової установки планується розпочати найближчим часом. Складання першого льотного зразка аеротаксі завершиться в найближчі два роки.

Проект передбачає створення шести- або восьмимісного літального апарата, в якому вентилятори будуть приводитися від двох двигунів внутрішнього згоряння потужністю 400 кінських сил кожен.

Передбачається, що аеротаксі зможе виконувати польоти на відстань до 998 кілометрів і розвивати швидкість до 300 кілометрів на годину. Маса порожнього аеротаксі складе близько тонни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування