Живих грошей не дадуть: уряд придумав, де взяти кошти на муніципальну няню


Живих грошей не дадуть: уряд придумав, де взяти кошти на муніципальну няню

Міністерство соціальної політики розробило механізм часткової компенсації витрат на послуги домашнього персоналу для молодих батьків у рамках урядового проекту «Муніципальна няня».

Відповідний порядок виписано в законопроекті «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підтримки відповідального батьківства)», який чиновники розмістили на офіційному сайті відомства для ознайомлення.

Що це таке

«Муніципальна няня» – анонсований влітку нинішнього року проект уряду. Суть якого зводиться до часткової – у межах прожиткового мінімуму на малолітніх дітей (1 626 грн. з 1 грудня 2018) – компенсації витрат на послуги няні для малюків до 3-х років.

Кабмін презентував соціальний проект виключно як ідею, зазначивши, що запустити її слід вже з 1 січня 2019-го. І доручив профільним міністерствам розробити порядок його реалізації.

Звідки гроші

Власне живих грошей в рамках проекту молоді батьки отримати не зможуть. Проект закону, опублікований на веб-сайті Мінсоцполітки, передбачає, що компенсація витрат буде надаватися у вигляді податкової знижки одному з батьків. Але в сумі, що не перевищує прожитковий мінімум для дітей до 6 років.

Нададуть знижку і спрощенцям: платників I і II груп звільнять від сплати ЄСВ, якщо вони за місяць витратять на няню більше від суми внеску. А ФОП III і IV груп зроблять знижку на сплату того ж ЄСВ в межах прожиткового мінімуму.

Як отримати

Щоб скористатися пільгою, українцям потрібно буде подати до ДФС податкову декларацію за рік. Вказавши конкретні періоди користування послугою «муніципальна няня», а також витрати, понесені у її рамках. Зрозуміло, до звіту потрібно буде докласти підтвердні документи – договори, чеки і квитанції.

Хто виграє

Чиновники підрахували, що якщо 100 тис. сімей будуть користуватися податковою знижкою в рамках проекту 12 місяців, бюджет недоотримає близько 1 млрд. грн. податкових надходжень. Однак у силу того, що при цьому буде створено 100 тис. нових легальних робочих місць, в бюджет потрапить близько 800 млн грн. податку на доходи фізосіб. Тобто чисті втрати казни будуть обчислюватися сумою близько 200 млн. грн.

Втім, урядові ініціативи можуть виявитися незатребуваними. Заковика в тому, що вигода, яку батьки можуть отримати від запуску проекту, не сподобається самим няням. Адже більшість з них не вважає за необхідне повідомляти державі про додаткові заробітки. Якщо ж наймачі будуть наполягати на офіційному працевлаштуванні, ті, безсумнівно, піднімуть розцінки, щоб компенсувати недоотриманий прибуток. Таким чином податкова пільга у рамках проекту «Муніципальна няня» з’їдатиметься додатковими витратами сім’ї на покриття податків, сплачених нянею.

Юрій Павлов

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua