Данилишин прокоментував підвищення облікової ставки до 18% річних


Данилишин прокоментував підвищення облікової ставки до 18% річних

Правління Національного банку України прийняло рішення підвищити облікову ставку 7 вересня 2018 року.

Голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин дав коментар щодо зміни облікової ставки на 0,5 процентних пункти – до 18% річних.

Про це йдеться на його сторінці на Фейсбуці.

Читайте також: НБУ знову підвищив облікову ставку

Серед факторів, які спонукали до підвищення ставки, як зазначив голова Ради Нацбанку, це ймовірність збільшення інфляції через очікуване підвищення адміністративно регульованих цін і тарифів у 4 кварталі.

Голова Ради НБУ повідомив, що рішення щодо підвищення облікової ставки є упереджувальним заходом. Хоча підвищення лише на 0,5 п. п. не матиме значного ефекту на інфляцію, оскільки є несуттєвим. З іншого боку, з огляду на поточну природу інфляції, підвищення облікової ставки не є ефективним інструментом упередження можливого зростання цін.

Висновки:

По-перше, не є очевидною ефективність збільшення облікової ставки в плані упередження зростання цін в умовах витратної природи інфляції.

По-друге, чергове підвищення облікової ставки не сприятиме підтримці економічної динаміки. В тому числі через те, що воно може додатково стримувати кредитування реального сектору економіки – збільшення облікової ставки може слугувати сигналом для комерційних банків стосовно напрямку змін ставок кредитування.

По-третє, збільшення облікової ставки опосередковано може призвести до підвищення витрат державного бюджету – внаслідок прямого взаємозв’язку між обліковою ставкою та ставкою за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП).

Довідка Finance.ua:

  • Востаннє НБУ знижував облікову ставку – до 12,5% з 13% річних – 26 травня 2017 року.
  • До цього НБУ знизив ставку з 14 квітня 2017 року до 13% з 14% річних, яку було встановлено 28 жовтня 2016 року.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua