НБУ пояснив збільшення дефіциту поточного рахунку до $1,1 млрд


НБУ пояснив збільшення дефіциту поточного рахунку до $1,1 млрд

Збільшення дефіциту поточного рахунку до $1,1 млрд в липні і $1,7 млрд за сім місяців 2018 року є наслідком дії переважно тимчасових факторів, через які темпи зростання експорту залишилися майже на рівні попереднього місяця, тоді як зростання імпорту прискорилося, вважають у Національному банку України.

“Зокрема, мова йде про перешкоджання вантажним перевезенням в Азовському морі з боку РФ, яке призвело до значного падіння темпів зростання експорту металургійної продукції: до 19,9% р/р у липні з 35,2% р/р у червні”, – йдеться в коментарі центробанку, переданому агентству “Інтерфакс-Україна”.

Регулятор пояснює, що це, в свою чергу, сповільнило загальні темпи зростання експорту товарів, незважаючи на сприятливу зовнішню цінову кон’юнктуру і збільшення експорту продовольчих товарів (8% р/р).

“Водночас зростання імпорту товарів у липні істотно прискорилося – до 24,9% р/р з 99% р/р у червні. Перш за все – за рахунок неенергетичного імпорту внаслідок стійкого інвестиційного та споживчого попиту”, – зазначає НБУ.

НБУ додає, що на сальдо поточного рахунку позначилося також тимчасове збільшення виплат дивідендів після періоду загальних зборів акціонерів.

Довідка Finance.ua

 • Дефіцит платіжного балансу України в липні 2018 року склав $170 млн, що 40,4% краще від показника липня-2017. Завдяки профіцитним лютому і квітню-червню в цілому за 7 місяців поточного року платіжний баланс країни був зведений з профіцитом $137 млн, що в 5,6 рази менше, ніж за аналогічний період 2017 року.
 • Водночас, за даними НБУ, дефіцит поточного рахунку в липні 2018 року склав $1,1 млрд, що в 8,8 рази перевищує показник червня-2018 і в 2,7 рази – липня-2017.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua