Зростання світового авторинку сповільнюється на тлі торговельних конфліктів


Зростання світового авторинку сповільнюється на тлі торговельних конфліктів

Продажі нових автомобілів на найбільших авторинках світу починають сповільнюватися вперше з фінансової кризи 2008-2009 років через насичення ринків і побоювання з приводу світової торгівлі, пише The Wall Street Journal.

За прогнозом компанії LMC Automotive, продажі автомобілів в світі в поточному році збільшаться на 1,8%, у той час як середньорічні темпи зростання за останні 7 років перевищували 5%. Сукупний обсяг реалізованих в поточному році машин, як очікується, складе 97 млн.

У Китаї, найбільшому авторинку світу, очікується зростання на 1,2% після підйому на 2,1% в 2017 році і стрибка на 13% роком раніше. У липні продажі взагалі скоротилися на 5,9% в річному вираженні, до 1,59 млн автомобілів.

Важливим негативним чинником для Китаю стало введення відповідних мит на імпорт автомобілів, вироблених в США – розмір мита тепер становить 40%. Це змусило таких автовиробників, як Tesla, BMW і Daimler підвищити ціни, що вдарило по попиту на їхню продукцію.

У США, другому за величиною автомобільному ринку, продажі машин в 2018 році можуть скоротитися другий рік поспіль після досягнення рекордного показника в 17,5 млн проданих машин у 2016 році.

Влада Штатів також розглядає можливість введення мит на імпорт автомобілів з інших країн, головним чином з ЄС. Цей аргумент президент Дональд Трамп використовує в переговорах з європейськими політиками, знаючи важливість автомобільної галузі для економіки ЄС і важливість американського ринку для європейських автовиробників.

В самій Європі попит на автомобілі продовжує зростати і майже досяг докризового піку. У першому півріччі продажі нових машин в ЄС зросли на 2,9%, однак темпи зростання сповільнилися в порівнянні з 4,7% за аналогічний період минулого року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua