Зростання світового авторинку сповільнюється на тлі торговельних конфліктів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Зростання світового авторинку сповільнюється на тлі торговельних конфліктів

Технології&Авто
130
Продажі нових автомобілів на найбільших авторинках світу починають сповільнюватися вперше з фінансової кризи 2008-2009 років через насичення ринків і побоювання з приводу світової торгівлі, пише The Wall Street Journal.
За прогнозом компанії LMC Automotive, продажі автомобілів в світі в поточному році збільшаться на 1,8%, у той час як середньорічні темпи зростання за останні 7 років перевищували 5%. Сукупний обсяг реалізованих в поточному році машин, як очікується, складе 97 млн.
У Китаї, найбільшому авторинку світу, очікується зростання на 1,2% після підйому на 2,1% в 2017 році і стрибка на 13% роком раніше. У липні продажі взагалі скоротилися на 5,9% в річному вираженні, до 1,59 млн автомобілів.
Важливим негативним чинником для Китаю стало введення відповідних мит на імпорт автомобілів, вироблених в США – розмір мита тепер становить 40%. Це змусило таких автовиробників, як Tesla, BMW і Daimler підвищити ціни, що вдарило по попиту на їхню продукцію.
У США, другому за величиною автомобільному ринку, продажі машин в 2018 році можуть скоротитися другий рік поспіль після досягнення рекордного показника в 17,5 млн проданих машин у 2016 році.
Влада Штатів також розглядає можливість введення мит на імпорт автомобілів з інших країн, головним чином з ЄС. Цей аргумент президент Дональд Трамп використовує в переговорах з європейськими політиками, знаючи важливість автомобільної галузі для економіки ЄС і важливість американського ринку для європейських автовиробників.
В самій Європі попит на автомобілі продовжує зростати і майже досяг докризового піку. У першому півріччі продажі нових машин в ЄС зросли на 2,9%, однак темпи зростання сповільнилися в порівнянні з 4,7% за аналогічний період минулого року.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас