Молдова вирішила залучати інвестиції за громадянство


Молдова вирішила залучати інвестиції за громадянство

Уряд Молдови затвердив механізм надання громадянства республіки в обмін на інвестиції.

Про це повідомила прес-служба уряду країни.

Читайте також: Молдова відмовилася продовжувати контракт з Газпромом до появи конкуренції

Згідно з розрахунками влади, це дозволить залучити в економіку республіки не менше ніж €1,3 млрд до 2024 року.

У новій програмі надання громадянства зможуть брати участь особи, які “не були звинувачені Міжнародним кримінальним судом, не піддавалися кримінальному переслідуванню з боку Інтерполу, не є потенційною загрозою незалежності та національній безпеці Молдови, не отримували доходів від злочинної діяльності та не були визнані винними у скоєнні терористичних злочинів”.

Громадянину, який бажає отримати молдавське громадянство, пропонується внести безповоротний внесок у Фонд державних інвестицій для сталого розвитку в обсязі не менше ніж €100 тис.

При цьому, якщо на отримання громадянства претендує особа, що має дружину (чоловіка) і дітей, їй необхідно інвестувати не менше ніж €250 тис. в одну із стратегічних галузей республіки (на розсуд влади). У цьому випадку на громадянство можуть претендувати й інші члени її сім’ї.

“В рамках цього проекту встановлені загальні вимоги та критерії відбору претендентів на участь у програмі, методи та умови перевірки відповідності вимогам, […] точна кількість документів, які повинні бути представлені заявниками”, – цитується в повідомленні міністр економіки та інфраструктури Кирило Габурич.

Цю ініціативу молдовської влади розкритикувала опозиція, а також міжнародні організації, у тому числі Європейська комісія. У Брюсселі стурбовані тим, що громадянами Молдови можуть стати громадяни з сумнівною репутацією з різних країн.

За допомогою отримання молдовського громадянства вони отримають право в’їзду до Євросоюзу без віз. Молдова стала першою країною на пострадянському просторі, яка отримала безвізовий режим з ЄС до початку 2014 року. З цієї причини її громадянство є привабливим для громадян низки інших країн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua